Rhodiování šperků

Jde o povrchovou úpravu šperků, při které se elektrolyticky nanáší v síle cca 0,25 µm ušlechtilý kov ze skupiny platinových prvků, který je velice stálý, tvrdší a více odolný proti vnějším vlivům, jako je světlo, lidský pot a další, než zlato. Z povahy této úpravy však vyplývá, že se jedná jen o jakousi krycí vrstvu, která se ale při pravidelném nošení, hlavně vlivem mechanického působení zmenšuje.

Po určité době tak může u nejvíce exponovaných částí šperku dojít k úplnému odstranění tohoto povlaku. Důležitým faktorem trvanlivosti pokovení je způsob užívání šperku. Velice často se stává, že se povlak rychle odstraní vzájemným odíráním prstýnků nošených těsně vedle sebe, nebo nošením při manuelní práci bez rukavic. Pokovení je pak potřeba obnovit. Obecně se dá říci, že povlak vydrží nejdéle na náušnicích, tedy v místech kde nedochází k intenzivnímu otěru.

 

Cena služby rhodiování

Cena služby rhodiování se odvíjí od hmotnosti pokovovaného šperku, přičemž cena pokovení libovolného stříbrného šperku o hmotnosti 1g stojí 40Kč.

1g šperku = 40Kč

2g šperku = 80Kč

3g šperku = 120Kč